כתיבה ביבליוגרפית

אחד הדברים שמוציאים סטודנטים מדעתם במהלך כתיבת העבודות השונות, זהו נושא הביבליוגרפיה. מדובר באחד הקשיים שבלהיות סטודנט. ברגע שלומדים להתמודד  עם נושא זה בהצלחה, ניתן לומר שהעולם האקדמי נפתח בפניכם. ביבליוגרפיה זהו פעמים רבות החלק המשמעותי ביותר בעבודה שאתם מגישים, משום שהמרצים מקדישים לה תשומת לב מיוחדת בעת העיון ובעת מתן הציון. לכן, בפסקאות הבאות נפתח לכם את הסוד לביצוע כתיבה ביבליוגרפית שתקל עליכם את תהליך כתיבת העבודות האקדמיות בצורה משמעותית ביותר.

מהי כתיבה ביבליוגרפית וכיצד מבצעים אותה בצורה נכונה?

באופן כללי, מאחורי השם המפחיד מסתתרת בסך הכל משימה שכוללת ציטוט של מקורות בעולם האקדמי. ההנחה הינה שכל תחום בנושא אותו אתם לומדים כבר נחקר לעומק על ידי אינספור חוקרים בכל רחבי העולם. לפיכך, הצעד הראשון שלכם בתור סטודנט ובתור חוקר לעתיד – זה להכיר את כל מה שעשו העמיתים שלכם לפניכם. לכן חלק משמעותי מהעבודות שאתם כותבים במסגרת הלימודים כוללות למעשה סקירה גדולה של כל העבודות שבוצעו לפניכם.

הדרך הנכונה לעשות אזכורים וכתיבת הביבליוגרפיה

כל הסטודנטים בתקופה המודרנית יכולים ליהנות מהרבה יתרונות של הטכנולוגיה. מלבד העובדה שכמעט כל המידע בכל נושא אפשרי נגיש בזכות האינטרנט, ניתן גם לארגן את כל המקורות בצורה הדרושה (על פי הנהלים של APA) באמצעו הקשה בתוכנת הוורד. לכן הדבר החשוב ביותר שנשאר לעשות על מנת לבצע כתיבה ביבליוגרפית ברמה הדרושה זה קודם כל למצוא את המקורות המדוברים וגם לדעת מה כתוב בהם ופשוט לכתוב את העבודה עצמה.  יש שיגידו שמדובר בבזבוז זמן, אך כל העולם האקדמי מלא במוסכמות שחשוב להקפיד עליהן. בנוסף, יש בכך מן ההיגיון שאין אפשרות ליצור משהו חדש מבלי לדעת את כל מה שנוצר ונכתב לפני שאתם הפצעתם באופק של התחום שלכם. כתיבה אקדמית נכונה ומדויקת מבחינת אזכורים זהו לא רק נוהל חשוב בתואר שלכם, אלא גם אות כבוד והערכה שלכם כלפי כל התחום.

אתר MAtala מציע מגוון רחב של שירותים לרווחת הסטודנטים וביניהם: כתיבת עבודות אקדמיות, סיוע בעבודות האקדמיות השונות ועזרה בחלקים השונים בעבודה, אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף.

לפרטים נוספים צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן