סקירת ספרות –  מערכת החינוך – תגובות לתכנית אופק חדש

אומרים שאין הנחתום מעיד על עיסתו, אז במקום שנספר לכם כמה אנחנו טובים בלכתוב עבודות אקדמיות בתשלום, החלטנו לפרסם עבודה לדוגמא, בחינם.

העבודה הזו היא עבודה סמינריונית בחינוך, בנושא "השפעות פוליטיות על מערכת החינוך בחברה שסועה"

פרק שני: השתקפות השסעים במבנה וברפורמות מערכת החינוך

תגובות לתכנית אופק חדש

מדרך התנהלותה בעניין אופק חדש, נראה שיולי תמיר הסיקה מסקנות מכשלי דוברת. שלא כמו וועדת דוברת שלא כללה באופן מייצג ומחייב את נציגי המורים והאוצר, שני הגופים המרכזיים לכל שינוי במערכת גדולה ועתירת תקציבים כמו החינוך ונתנה לדו"ח פומבי לפני סיכומים עימם, תמיר נהגה בצורה הפוכה. תחילה, עוד לפני שפרטי התכנית נחשפו ציבורית, קיבלה את אישור הממשלה והאוצר לבניית 8000 כיתות לימוד במרס 2007. במקביל ניסתה להגיע לסיכומים מוקדמים עם האוצר והמורים. האוצר נתן אור ירוק, כך גם הסתדרות המורים, אך ארגון המורים התנגד.

בדרך זו היו בידיה שני "ציפורים" חשובות ביותר, ולמעשה, נכונות עקרונית להפעלת התכנית בחלק ניכר ממערכת החינוך: גני הילדים, החינוך היסודי וחלק ניכר מחטיבת הביניים. שלא כמו דוברת, אשר העדיף תכנית גורפת שמצביעה על גישת "הכול או כלום", תמיר נקטה בשיטת השלבים. האחד אחר השני. גם הפעלת התכנית לא חייבה שינויים מערכתיים גורפים כמו דוברת, משום שהוחלט להתחיל אותו כניסוי בשנה הראשונה בכמות בתי ספר קטנה יחסית, שלאחריה הצטרפות מדורגת.

לכן, בניגוד לאוצר שלא תיקצב את תכנית דוברת ובך איין אותה למעשה, ועוד קיצץ מתקציב החינוך, האוצר תמך באופק חדש ותיקצב אותה במנה מכובדת של 900 אלף שעות פרונטליות ועוד 8000 כיתות גן ובית ספר.

הסתדרות המורים, כאמור, הסכימה לאחר משא ומתן לחתום על התכנית שהוצגה למעשה כהסכם שכר והעסקה בין ממשלת ישראל והסתדרות המורים (ראה נספח ב'), ולא כתוכנית מחקרית כדו"ח דוברת (ראה נספח א'). המורים שהצטרפו לאופק חדש ותיפקדו בהתאם לו זכו בתוספות שכר.

ארז, בשם ארגון המורים דרש תמורת הסכמתו החלה מידית של ההסכם על כלל מורי הארגון והעלאת שכר משופרת וסירב להצטרף אליו.

תחילה היו מורים שביקרו את ההסכם כי הם חשו כי תמורת העלאת השכר ייאלצו לעבוד בהיקף משרה גבוה יותר מאשר בעבר, וכי הפרש השכר לשעה עם הכניסה לאופק חדש אינו כה גדול כפי שציפו לו. היו מורים שהתרעמו על כך שלמנהלים ניתנו סמכויות בתחום ניהול כח האדם שלא היו להם קודם לכן, ועתה חששו שהתלות במנהלים תגדל.

מורים אחרים, בעיקר מבוגרים הביעו תרעומת על קשיי הסתגלות לתוכנית החדשה ולשיטת ההוראה הפרונטלית, אליה לא היו מורגלים. אחרים ציינו כי הפעלת התכנית וריבוי השעות, יוצרים עומס גדול מאשר בעבר, על המורים.

כתיבת עבודות אקדמיות בתשלום -למי זה כדאי?

אז נכון שזה לא כל כך מסובך? אך עדיין דורש זמן ולכן אנחנו כאן, שמחים להציע לכם את שירותי הכתיבה שלנו. ולחסוך לכם את הטרחה והמאמץ בכתיבת עבודה טובה ויפה.

לפרטים נוספים צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן