סקירת ספרות –  מערכת החינוך – עיקרי המדיניות החברתית- כלכלית

אומרים שאין הנחתום מעיד על עיסתו, אז במקום שנספר לכם כמה אנחנו טובים בלכתוב עבודות אקדמיות בתשלום, החלטנו לפרסם עבודה לדוגמא, בחינם.

העבודה הזו היא עבודה סמינריונית בחינוך, בנושא "השפעות פוליטיות על מערכת החינוך בחברה שסועה"

פרק שני: השתקפות השסעים במבנה וברפורמות מערכת החינוך

עיקרי המדיניות החברתית- כלכלית

הממשלה ה- 31 בראשות אהוד אולמרט, הייתה שונה מזו של קודמתה אשר יזמה ומינתה את וועדת דוברת. הגישה הניאו-ליברלית שאפיינה את ממשלת שרון בכלל ושל האוצר בראשות נתניהו בפרט, עומעמה במידה מרובה בממשלתו של אולמרט. היו לכך סיבות הטמונות בהבדלים האישיותיים של הממשלה בכלל ובאוצר בפרט. אך מעל לכל נראה שההתנתקות שאירעה רק חצי שנה לפני הבחירות תרמה למדיניות חברתית פחות קשוחה ובוטה מאשר בעבר הקרוב.

כך למשל הונהג מס הכנסה שלילי לאלה המשתכרים מתחת לסך המחייב בתשלום מס. בוצעו תכניות בתחומי הרווחה (נוער בסיכון, קשישים, ניצולי שואה), בתחום התעסוקה (אורות לתעסוקה), במגזר הערבי ובתחום ההשכלה הגבוהה ובחינוך (בניית 8000 כיתות ולמידה ממוקדת פרט).

דרך העבודה של ממשלת אולמרט הייתה שונה מזו של שרון ונתניהו. האחרונים נטו להכתיב ללא היוועצות ומשא ומתן מראש. לעומת זאת, אולמרט העדיף החלטות מגובות בסיכומים מוקדמים. יולי תמיר ראתה עצמה ואת מפלגתה כבעלי ראייה סוציאל דמוקרטית המחייבת כלכלה חופשית אך גם מעורבות ממשלתית כלכלית-חברתית.

עיקרי תכנית "אופק חדש"

  • מטרות
  • הפעלת תהליכי חינוך- הוראה- למידה ממוקדי פרט
  • שינוי במבנה משרת ההוראה: שעות הוראה פרונטאליות, פרטניות ושהייה
  • שיפור במעמדם, שכרם והתפתחותם של עובדי ההוראה
  • שיפור מרחבי הלמידה של התלמידים וסביבות העבודה של המורים
  • פיתוח מקצועי מתמשך של סגלי ההוראה ע"י תהליכי הערכה
  • תהליכי חינוך ממוקדי פרט

מאחר שמערכת החינוך פועלת בכיתות המאכלסות תלמידים רבים (עד 40 תלמיד), רמת הקשב, יכולת הלמידה, ההישגים של תלמידים מסוימים והיכולת למצות את הפוטנציאל הגלום בהם בכלל, ואלה החלשים בפרט, עלולה להיות נמוכה. צמצום הכיתות דורש בניית כיתות, תהליך האורך זמן רב. מכאן שגם כמות שעות ההוראה לתלמיד, (להבדיל משעות הוראה לכיתה) נמוך יחסית. לכן הוחלט שההוראה הרגילה בפורום המלא תתוגבר בהוראה פרונטאלית של עד 3-5 תלמידים. לצורך כך הוקצבו 900,000 שעות לימוד. אם כי הקצאת השעות היא רוחבית, נקבע כי תינתן עדיפות לנזקקים, עולים חדשים, בעלי לקויות למידה  וכיו"ב. יתר על כן, הוראה ממוקדת פרט בפני מספר קטן של תלמידים יכולה להשתמש במתודות פדגוגיות שלא יושמו בכיתה רבת תלמידים. בנוסף לכך, הוראה כזו מחזקת את הקשר בין התמיד למורה, ומחזקת את מעמד המורה.

כתיבת עבודות אקדמיות בתשלום -למי זה כדאי?

אז נכון שזה לא כל כך מסובך? אך עדיין דורש זמן ולכן אנחנו כאן, שמחים להציע לכם את שירותי הכתיבה שלנו. ולחסוך לכם את הטרחה והמאמץ בכתיבת עבודה טובה ויפה.

לפרטים נוספים צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן