מחקר כמותי

מחקר כמותי הוא הנו אחד מהנושאים המתאפשרים לבחירתם של הסטודנטים בנושא של הכנת עבודות סמינריון. עבודת הסמינריון כוללת נושאים שונים המונחלים על סוג שונה של מחקר כמו: מחקר אמפירי, סמינריון מתמטיקה, סמינריון איכותני ועוד. לכל נושאים אלו יש מכנה משותף אחד, לכולם נדרשים הסטודנטים לבחור נושא מחקר וכתיבת השערות, מסקנות, ניתוחים וממצאים, אך באופן שונה לכל עבודה. כמו שמו, עבודת סמינריון כמותית היא הנה כוללת ושמה דגש רב על כתיבת העבודה באופן של מדידת המחקר ומספרים ובכך לקבל את הממצאים וקבלת המסקנות  באמצעות שיטות מספריות ומדודות.

מחקר כמותי כחלק מעבודת הסמינריון

במוסדות ההשכלה הגבוהים בישראל, איפה שנמצאים הקורסים של הסמינריון, יש את הלמידה השונה לעומתם של המכללות והאוניברסיטאות. בלמידה בסמינריון נמצא מרצה אחד ומספר תלמידים מצומצמים בכיתה, הלמידה נעשית בעזרת דיון אינטנסיבי וקריאה פעם אחת בשבוע. הסמינריון יכול להיות סמסטר אחד או נמשך באופן שנתי ולאחר סיומו, נדרשים הסטודנטים להכין את עבודת הסמינריון המדוברת אשר תזכה אותם בציון גבוה ונמוך, ובציון הגבוה הנם זכאים לקבל את התואר האקדמאי הנוצץ מכל אשר פותח דלתות לתחומים שונים בעבודות שבחוץ. אחד מהנושאים שיכולים להיבחר על ידם של הסטודנטים ובכך מנחילים את צורת עבודתם הוא מחקר כמותי.

מחקר כמותי והדגשים לעבודתו

מחקר כמותי שם דגש משמעותי על השערות, מסקנות, שאלות וממצאים בעזרת שיטות מספריות, תצפיות מדעיות, ניתוחים סטטיסטיים, הסתברות, יסודות אמפיריציסטיות, מודלים בנושא של חשבון אינטגראלי ודיפרנציאלי. בעזרת המחקר הכולל את נושאים אלו, הסטודנטים מגיעים להסתברות, הסקת מסקנות, גילוי תופעות ואפילו חיזוי של דפוסים ותופעות בנושא בעזרת שיטת מדידה. נושאים שרשימתם נמשכת, מחקר כמותי מאפשר את ההסתכלות על העבר והווה באופן מספרי וניתוחי ובכך מספק לסטודנט את איסוף הנתונים ובהצבתם ככלים לניתוח והשערת המחקר, סטטיסטיקה, רגרסיה, בחינות ועוד ובכך נותנת לו את החשיבה המספרית ואפילו את האפשרות לדעת מראש על מה שהולך לקרות בנושאים השונים, בשל העובדות המדעיות והמתמטיקאיות שקיימות.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לכל שאלה בנושא ולקבל סיוע מצוותי המומחים שלנו. אנו מתמחים בכתיבת עבודות סמינריון במגוון רחב של מקצועות. צרו איתנו קשר לקבלת מחיר לכתיבת העבודה.

לפרטים נוספים צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן