מחקר אמפירי

בין הרשימה הארוכה של סוגי כתיבת עבודת סמינריון הנתונים לבחירתם של הסטודנטים, יש גם את מחקר אמפירי המאפשר את כתיבת העבודה באופן שונה ומסוים. הסוגים השונים הנבחרים על ידי הסטודנטים ובכך מנחילים את הצורה והאופן בו יכתבו את עבודת הגמר, יכולים להיות: מחקר כמותי, סמינריון מתמטיקה, סמינריון איכותני ועוד. נושאים אלו שמים דגש מסוים על אופן כתיבת העבודה ובכך משרתים בצורה קלה ופשוטה יותר לכתיבה. בסוג כתיבת עבודת הסמינריון של מחקר אמפירי, הדבר כולל איסוף של ניסויים רבים, שאלונים פתוחים, עובדות והוכחות, תצפיות מדויקות וכלי בדיקה אחרים, ובכך ליצור שאלת מחקר ולעבוד לפי הנתונים המסופקים לסטודנט.

החשיבות הרבה להתאמה של סוג מחקר לסמינריון

סמינריון הוא אינו דבר קל כלל ללמידה. סטודנטים רבים אשר רוצים את התואר האקדמאי מתקבלים ונכנסים למוסדות ההשכלה הגבוהים ביותר בארץ ושם מתחילים את הקורס אשר בסופו של דבר יגיע עם בקשה לעבודת גמר. הסמינריון הנו כולל מרצה אחד או שניים ומספר תלמידים מועט בכיתה מצומצמת. אופן הלמידה הוא בעצם קריאה כל פעם בשבוע של נושא מסוים ודיונים סוערים בין חברי הכיתה והמרצה. הסמינריון יכול להימשך כסמסטר אחד שלם או באופן שנתי. לאחר סיום הקורס כל הסטודנטים נדרשים להכין עבודת גמר הנקראת עבודת סמינריון ובה מחויב להיות שאלת מחקר, השערות, מסקנות, מענות, טענות ולבסוף הממצאים ותוצאות המחקר על פי עבודתו של הסטודנט.

מחקר אמפירי בתור סוג של עבודת סמינריון

לסטודנט יש את הבחירה בין סוגי מחקרים שונים אשר עומדים על סוג שונה של אסיפה ולקיחת נתונים ובריכוזם לעבודה ייחודית אחת. מחקר אמפירי הוא הנו סוג של מחקר אשר עומד על איסוף של ניסויים רבים בהקשר של תחום המדע בעיקר, שאלונים פתוחים לקבוצת האוכלוסייה המדוברת במחקר, עובדות קיימות, הוכחות שקיימות בשטח, תצפיות מעשיות ובכל כלי בדיקה אשר יכול הסטודנט להשתמש ובכך מספק את מסקנות המחקר והממצאים הסופיים לעבודת הסמינריון.

אתר "מטלה" הוקם במטרה לסייע לסטודנטים לכתוב את העבודות האקדמיות השונות ואת עבודות הסמינריון. כחלק משירותינו, אנו מציעים סיוע, כתיבה ועריכה של המחקרים השונים כחלק מהדרישות בעבודות הסמינריון.

לפרטים נוספים צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן