כתיבת תזה

תזה זהו רעיון אותו הכותב מציג ,לאחר בחירת נושא הכותב מבצע עבודת מחקר בעזרת חיפוש מקורות מידע על הנושא ועל ידי בחינת המאפיינים והמשמעויות של הנושא הנבחר, כתיבת התזה חייבת לבטא את תרומתו המקורית של הכותב , להוכיח את יכולתו להעלות שאלות ובעיות לנתח את הנתונים ולהסיק מסקנות. התזה חייבת לבטא את תרומתו של הכותב לקידום הידע בנושא בתחום המחקר.

שלבים בהכנת עבודת מחקר:

1.בחירת נושא:
באוניברסיטאות נהוג שהמחקר מבצע בעזרת מנחה, לאחר שהכותב בחר את הנושא עליו רוצה לבצע את המחקר ולרשום את התזה עליו לפנות לאחר המרצים שהנושא נמצא בתחום התמחותו ובהתייעצות משותפת יבחנו האם הנושא מתאים ובמידה ולא יבחנו ביחד נושאים אחרים. אפשרות אחרת היא בחירת מנחה אשר רוצים ללמוד ממנו ושהוא יהיה המנחה בעבודה ומבקשים ממנו נושא לביצוע המחקר.

2.איסוף מידע:
קריאה של כמה שיותר מידע על הנושא , חיפוש במקורות מידע, ספרי לימוד, אנציקלופדיות ,דרך המחשב וגם בעזרת חברים שיוכלו להציע רעיונות על מקורות מידע נוספים .

3.מיון וסידור המידע:
יש לסדר את כל המידע שנאסף על ידי סדר לוגי אם של תאריכים, תקופות או כל שילוב שיאפשר לבחון את הדברים ולהביא לידי ביטוי את היכולות להבין את המשמעיות .

4.כתיבת העבודה :
תחילה יש להעלות על הכתב כטיוטה ולאחר מכן לגשת לכתיבה הסופית.

סדר כתיבת התזה:

1.תקציר – התקציר הוא כלי עזר לקורא אשר מאפשר לו להבין את עיקר ממצאי המחקר ויחד עם זאת מעורר סקרנות להתעמק בקריאת העבודה .

2.מבוא- המבוא הוא הקדמה לעבודה והוא מהווה מעבר לתחומי המחקר.

3.סקירת ספרות-חלק זה צריך להיות מקיף ומעמיק ,עליו להציג מגוון דעות על נושא המחקר .

4.מתודולוגיה- בחלק זה הכותב מסביר את שיטת המחקר, את הכלים שבהם השתמש ואיך אלו אפשרו לו לענות על שאלת החקר.

5.דיון וניתוח-הכותב מסביר את מסקנתו בהשוואה למחקרים אחרים

6.סיכום והמלצות-סכום המחקר מנקודת ראות הכותב.

לפרטים נוספים צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן