כתיבה מדעית

ניתן להגדיר כתיבה מדעית ככל סוג של עבודות המוגשות בכתב במסגרות לימודיות גבוהות: אוניברסיטאות, מכללות, תיכונים בעלי לימודים המשך (י"ג וי"ד) וכו'.  מדובר בתחום שעבור אנשים מסוימים הוא יכול להיות פשוט ונגיש, בעוד אחרים יסבלו במהלך כל שנות לימודיהם ויאלצו לעיתים לפנות לסיוע של אנשי מקצוע. כך או כך, מדובר במשימה שניתן לצלוח עם המון כוח הרצון ובאמצעות עבודה עקבית בהתאם לכללים מסוימים.

מה הדרישות לכתיבה במוסדות השונים?

לאורך שנים רבות רבים האמינו שהלימודים במכללות הינם הרבה יותר פשוטים מאשר באוניברסיטאות. אך בפועל זה לא בדיוק כך. בשורה התחתונה, הקושי בלימודים מתבטא לא ב"סטאטוס" של מוסד הלימודים, אלא כמכלול של כמה וכמה מאפיינים, כולל היכולות האישיות של כל אחד מהסטודנטים. על מנת לעשות את העבודה האקדמית בצורה גבוהה, חשוב מאוד לעבור את כל התהליכים ולהכיר את העולם האקדמי לעומק לפני שמגיעים לשלבים המתקדמים יותר הכוללים הקפדה על כללי ציטוט, הכנה של סקירה ספרותית ועוד. חשבו לזכור שהכללים של כתיבה משתנים גם מחוג לחוג, בעיקר כאשר מדובר בנושאים שונים באופן מהותי, כגון: מתמטיקה ופסיכולוגיה. העבודות בתחומים אלה מוגשות בצורות די שונות.

האם מדובר ב"כישרון מולד", או שניתן ללמוד תוך כדי הלימודים?

אין ספק שנטיות מולדות לכיוון של כתיבה תורמות רבות למהלך הלימודים האקדמיים. עם זאת, לא חייבים להיות "סופרים מלידה" על מנת להצליח במלאכת כתיבת העבודות המדעיות. בסופו של דבר, מדובר בביצוע משימות מוגדרות מראש ותיאור התוצאות בצורה מערכתית ומסודרת. בנוסף, כאשר מגיעים לכל השיעורים ומקשיבים לכל הנחיות המרצים, ניתן להצליח בכל המשימות בקלות, היות ומדובר בהנחיות מובנות לרוב. הקושי מתחילים רק במקרים שבהם מנסים לעשות את הכל ברגע האחרון. כאשר מדובר במבחנים, אפשר להצליח להתארגן על החומר וללמוד אותו במהירות, אך בכל הקשור לעבודות כתיבה מדעית, כאן חשוב להיערך מראש ולעשות את כל התהליך על פי הכללים המוכרים שכבר הוכיחו את עצמם עם המון סטודנטים לפניכם.

אתר Matala מציע מגוון רחב של שירותים לרווחת הסטודנטים, ביניהם, סיוע בעבודות האקדמיות השונות, עזרה בהתנסחות וכתיבת העבודות במלואן.

לפרטים נוספים צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן