הצעת מחקר

הצעת מחקר הוא הנו השלב הכי חשוב הנמצא בתוך עבודת הסמינריון ומחויב על כל סטודנט וסטודנטית אשר כותבים את עבודת הגמר. עבודת סמינריון הנה עבודה אשר נפקדת לאחר קורס הסמינריון של הסמסטר או למידה באופן שנתי, מציגה  למרצה ולמוסדות ההשכלה הגבוהים בארץ את הנושאים אשר נלמדו על ידי הסטודנט, אופן כתיבתו, קבלת ציון אשר קובע את זכות קבלת התואר האקדמאי ובכך פתיחת דלתות רבים בעולם שבחוץ. העבודה היא הנה בעצם שאלת המחקר אשר בעמודים הרבים מציגה שאלות, נתונים, עובדות, השערות, דיונים, טענות ולבסוף, הממצאים הסופיים והתוצאות שהסטודנט הגיע אליהם בעזרת המחקר.

איך הצעת מחקר עובדת על פי הסמינריון

להצעת מחקר יש הנו דבר ראשון סוגים שונים של אופן עבודה ומתודולוגיה אשר מנחילה אותה. הסוגים השונים הם: מחקר כמותי, מחקר עיוני, מחקר איכותני, מחקר אמפירי, או מחקר משולב. בכל אחד מסוגי נושאים אלו יש את צורה שונה בכדי להגיע לדיון ולתוצאות הסופיות ואיסוף נתונים באופן שונה. לאחר בחירת סוג חקירת שאלת המחקר, הסטודנט עובר לכתיבת נושא ושאלת המחקר כלומר, השאלה אשר תעמוד כנושא המרכזי של עבודת הגמר כולה. לאחר מכן יצטרך לרשום את הרקע למחקר אשר יכול להיות רקע אישי, רקע חברתי או רקע מקצועי, סקירה של נתונים בספרים והצגה של הדיונים הנמצאים בין האנשים בארץ ובעולם בנושא המדובר, מי הנחקרים הנכללים בשאלת המחקר, הכלים המשומשים בכדי לקיים את המחקר, איסוף כל הנתונים, ניתוחם וריכוזם של הנתונים, סוגיות מקצועיות, תוצאות הממצאים ושאלת המחקר ולבסוף, דיון.

הקושי הרב של סטודנטים בלכתוב את הצעת המחקר והעזרה החיצונית

הצעת המחקר היא הנה בעצם הדגש המשמעותי והמרכזי ביותר לכתיבת עבודת סמינריון. סטודנטים רבים אינם כתבו עבודה שכזאת בעבר, אינם מרגישים מקצועיים מספיק, טובעים בין כל המידע והנתונים המסופקים ולא ודעים איך להתחיל. לשם כך נוצרו חברות אשר מסייעות באמצעות כלים שונים את הכתיבה המקצועית וההנחיות לעבר התואר וההישגים.

אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר "מטלה" ולקבל מידע מקצועי ומקיף על המטלות השונות שסטודנטים נדרשים להגיש במהלך לימודיהם בתארים האקדמאים השונים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך האתר.

לפרטים נוספים צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן