הצעת מחקר לדוקטורט

כתיבת דוקטורט היא עבודת מחקר מקיפה מאוד, העבודה מצביעה על יכולת הכותב להכין עבודה עצמאית מקיפה ומקורית בעלת תרומה לחידוש קידום והרחבת הידע הקיים בנושא הנחקר.
כתיבת הצעת מחקר אורכת לרוב  מספר חודשים וכוללת ניתוח ולימוד של חומר מצוי על הנושא.

קיימות שני שיטות להגשת עבודת הדוקטורט ,אפשרות של הגשה כמסמך מקיף אפשרות נוספת היא הגשה של אסופת מאמרים .כתיבת דוקטורט מאמרים צריכה להכיל מאמרים שנכתבו על ידי מגיש הדוקטורט ואשר פורסמו בעיתונות מקצועית והייתה להם תרומה גדולה.

כתיבת הצעת מחקר לדוקטורט מחייבת מהכותב לפרט  את כל פרטי המחקר להגדיר את הבעיה שמחקר זה ולהציע פתרונות אפשריים כמו כן לזהות נקודות חשובות להשוואה ולהעלות אותם בכתב באופן מסודר כך הקורא יוכל להבין את שלבי העבודה המתוכננת. ישנם חברות שמתמחות בייעוץ וליווי כתיבת הצעות מחקר לדוקטורט.

בחירת הנושא לדוקטורט זה חלק בעל חשיבות רבה מאוד, הנושא צריך לעניין את הכותב כמו כן גם את המנחה וגם את קהילת המחקר.

תהליך כתיבת הצעת מחקר לדוקטורט:

נושא המחקר– הצגת הנושא עליו רוצים לבצע את עבודת המחקר בין אם מדובר בבעיה מחקרית ובין אם בבעיה עסקית. חשוב שהנושא יעורר עניין בכותב וכמו כן חשוב לבחור בנושא חדשני.

מבוא– המבוא יתאר את נושא המחקר ואת החשיבות הרבה לביצוע מחקר בנושא זה . המבוא יציג את שאלות המחקר בהתאם לסוג המחקר ,כמותי או איכותני. ואת דרך העבודה המתוכננת להתמודדות עם שאלת המחקר.

סקירת ספרות– הסקירה הספרותית של המאמרים והחומר  שעושים בו שימוש בעבודת המחקר. .סקירה זו תעזור לקורא להבין את היסודות להנחות התאורטיות שתומכות בנושאי המחקר המוצע.

שיטה – פרוט שיטת המחקר שבה רוצים להשתמש היתרונות והחסרונות שלה והסיבות שהביאו לבחירה בשיטה זו .

לאחר הגשת הצעת מחקר לדוקטורנט ההצעה תיבחן על ידי כשני קוראים ומנחה ורק אם תאושר ההצעה אפשר יהיה להתקדם לשלב עבודת המחקר .

מחפשים עזרה מקצועית מאנשי מקצוע המנוסים בכתיבת הצעות מחקר לדוקטורנט? אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולקבל את התמיכה והסיוע הנדרש בדרך לציון המקסימלי בעבודה האקדמית שלכם.

לפרטים נוספים צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן